Articles

مقالات بخش منو

درباره کامینز Cummins
با بیش از 80 سال تجربه در تولید برق و دارا بودن شبکه توزیع برق در سراسر دنیا ، شرکت کامینز آماده تولید برق برای هر مصرف کننده ای با هر مقدار نیاز انرژی بوده و بسته به هر نوع نیاز پکیج های متفاوتی برای ارائه دارد: از تولید پیوسته ، تولید اولیه ، تولید پیکینگ ، استند بای، کمکی و حتی تا یک نیروگاه کامل. فقط بخشی از بازگشت مالی شرکت کامینز بیشتر از 9 میلیارد دلار بوده و این شرکت در همه جای دنیا مثل هندوستان ، آمریکا ، انگلستان ، سنگاپور ، برزیل و چین نزدیک به 500 شرکت مستقل به عنوان توزیع کننده آزاد یا وابسته داشته که توسط 4500 مرکز خدمات و قطعات پشتیبانی می شود. با سامانه ای یکپارچه و هماهنگ ، قابل اعتماد و کارآمد ، شرکت کامینز پیشرو در عرضه پکیج های آماده و نیمه آماده ژنراتور، سوییچ های انتقال ، ابزار موازی سازی و کنترل برای تمامی سیستم ها و موتور های برقی است. تمامی بخش های مختلف ژنراتور ها در کارخانه های کامینز ساخته شده اند. این سیاست برخورد تولید یکپارچه قطعات به این معنی است که دستگاه ها با ذهنیت حداکثری هماهمنگی از ابتدا تولید شده اند. موتور های دیزلی کامینز در همه سایز ها موجود می باشند : از 11 تا 3000 کیلو ولت آمپر. محصول با کیفیت همراه با اعتماد منحصر به فرد ، کامینز را در این صنعت پیشرو کرده است.
ادامه مطلب
درباره ولوو پنتا Volvo Penta
وقتی نیاز به قدرت و استقامت است کمپانی ولوو پنتا Volvo Penta راه موفقیت شماست. در این شرکت انحصاراً موتورهای فوق پیشرفته تولید می شود. دستگاه های دیزل ژنراتور ولوو که هم مقرون به صرفه ، هم نسبتا بی صدا با خروجی دود بسیار پایین و دوستدار محیط زیست هستند جزو بهترین و پر طرفدار ترین تامین کننده های دیزل مستقل ، برای تولید کننده های پکیج است. تولیدات امروز شامل موتور های جدید در کنار نسخه های به روز شده موتور های قدیمی تر است که همه شامل تکنولوژی های پیشرفته و طراحی کارآمد نیز می باشند. سیستم الکترونیکی این دستگاه ها در هر لحظه از کار با استفاده از حسگر های مدرن وضعیت سوخت و تزریق آن را بررسی و اندازه گیری می کنند. این بررسی کمک به صرفه جویی انرژی و بهبود کیفیت خروجی دیزل می کند.
ادامه مطلب
تعاریف توان اضطرای ، پرایم و دائم
یک دستگاه دیزل ژنراتور بسته به شرایط استفاده مصرف کننده در 3 حالت کلی مورد استفاده قرار می گیرد. 1- استفاده دیزل ژنراتور در شرایط اضطراری. 2- استفاده دیزل ژنراتور در شرایط پیوسته. 3- استفاده دیزل ژنراتور در شرایط دائم.
ادامه مطلب
برق اضطراری ساختمان های تجاری و عمومی
بسیاری از ساختمان های تجاری و عمومی نیاز بالایی به سامانه حرارتی و برق دارند. مدرسه ها، دانشگاه ها، مراکز ورزشی، مراکز اداری، مراکز خرید، سینماها و تئاترها عموما برق و حرارت خود را خارج از سامانه شهری تامین می کنند. کمپانی MTU Onsite Energy گزینه ی مقرون به صرفه تری را از نظر اقتصادی معرفی می کند. سیستم های تولید نیروی بنزینی همزمان این شرکت برق و حرارت بسیار قابل اعتمادی را از یک منبع معرفی می کند. با کاهش تا 40 درصدی استفاده از انرژی، توزیع بهینه انرژی و هزینه های نگهداری بسیار پایین و همچنین بهره گیری از فناوری مدرن MTU Onsite Energy را برند برتر تولید انرژی می کند. به کارگیری از چیلرهای جذبی برای مثال به سادگی می تواند حرارت را به سیستم خنک کننده محیطی تبدیل می کند که به راحتی می تواند برای یک سال کامل هوای مطبوعی را برای یک مرکز اداری تامین کند.
ادامه مطلب
سیستم های CHP - تولید همزمان برق و حرارت
چالش اصلی یکی از بزرگترین تامین کننده برق و گرمایش در فریبورگ آلمان تولید نیروی پاک و مقرون به صرفه است. در کنار فضای بسیار محدود سری 4000 MTU Onsite Energy نقش کلیدی را در این امر ایفا کرده است. شرکت محلی برق با همکاری گسترده MTU Onsite Energy برای 5300 شهروند این شهر زندگی راحت تری را رقم زده است.
ادامه مطلب
دستور العمل تعویض فیلر و لوازم مصرفی
به طور کلی استفاده صحیح و استاندارد از دستگاه های مکانیکی ، طول عمر دستگاه را افزایش می دهد. یکی از راهکارهای اساسی جهت بالا بردن طول عمر یک دستگاه دیزل ژنراتور ، تعویض به موقع لوازم مصرفی می باشد. استفاده از فیلتر های مرغوب و روغن مناسب میتواند عمر مفید و راندمان یک دستگاه را افزایش بدهد. از مواردی که اکیداً توصیه میگردد در دیزل ژنراتورها استفاده گردد ، مکمل سوخت گازوئیل و یا همان بیو دیزل می باشد. بیودیزل دارای خاصیت روان کنندگی بوده که موجب کاهش فرسایش قطعات و اجزاء موتور و افزایش طول عمر آن می‌گردد.
ادامه مطلب
تجهیزات جانبی دیزل ژنراتور
دستگاه های دیزل ژنراتور به صورت نرمال شامل موارد ذیل می گردند : 1- دیزل. 2- ژنراتور مطابق با توان اسب بخار دیزل. 3- تابلو کنترل نیمه اتوماتیک PLC نصب شده بر روی دستگاه. 4- متعلقات دستگاه به صورت نرمال : تانک سوخت روزانه ، لرزه گیر های بین دیزل ژنراتور و شاسی ، لرزه گیر های بین فونداسیون و شاسی ، ست کامل اگزوز ، ست کامل باطری ، شاسی فولادی و کلید قطع کن اتوماتیک قدرت.
ادامه مطلب
تابلو کنترل دیزل ژنراتور
طراحی و ساخت انواع تابلو کنترل های نیمه اتوماتیک جهت استفاده کارگاهی و روشن و خاموش کردن دستی دیزل ژنراتور. طراحی و ساخت انواع تابلو کنترل های تمام اتوماتیک و یا CHANGE OVER جهت استفاده در شرایط اضطراری به صورت عملکرد اتوماتیک و روشن کردن دستگاه حداکثر 10 ثانیه پس از قطع برق شهر و ورود برق دیزل به برق شبکه و همچنین خاموش کردن دستگاه پس از وصل برق شهر. طراحی و ساخت انواع تابلو کنترل های موازی و یا PARALLEL جهت موازی سازی چند دستگاه دیزل ژنراتور در قدرتهای متفاوت به صورت عملکرد چندگانه Time Sharing - Load Sharing - War Sharing طراحی و ساخت انواع تابلو کنترل های همگاه ( همزمان سازی برق دیزل و برق شهر ) و یا Synchronize جهت همزمان سازی دستگاه دیزل ژنراتور قدرتها با برق شهر به صورت عملکرد Load Sharing
ادامه مطلب
مبنای های اندازه گیری در دستگاه دیزل ژنراتور چیست ؟
1. مبنای اندازه گیری توان خروجی یک دستگاه دیزل ، اسب بخار Bhp و یا کیلو وات مکانیکال KWm می باشد. این اعداد در شرایط کارکرد اضطراری و در شرایط کارکرد پیوسته با دو حالت کارکرد با فن و بدون فن تعریف می شود. از طرفی قدرت یک دستگاه دیزل با دور موتور 1500 و یا 1800 دور نیز متفاوت می باشد. 2. مبنای اندازه گیری قدرت خروجی ژنراتور کوپله شده به یک دستگاه دیزل ، کیلو وات Kw و یا کیلو ولت آمپر KVA می باشد. توان خروجی یک ژنراتور می بایست با قدرت اسب بخار یک دیزل جهت کوپله کردن اکیداً همخوانی داشته باشد. > برای مثال قدرت خروجی دستگاه دیزل Volvo Penta مدل TWD1643GEدر شرایط کارکرد اضطراری و پیوسته در 1500 و 1800 RPM با فن و بدون فن ، می توان اشاره کرد.
ادامه مطلب
دستگاه های دیزل ژنراتور در چه مکانهایی مورد استفاده قرار می گیرند؟
شرایط کارکرد دستگاه های دیزل ژنراتور به صورت متفاوت می باشند که در این بخش به 2 مورد از آن اشاره می گردد.
ادامه مطلب
برنامه ریزی تعمیر و نگهداری دیزل های کامینز
کمپانی کامینز بسته های برنامه ریزی تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور ها را که امری حیاتی برای دستگاه می باشد را جهت استفاده کاربران در هر قدرتی پیشنهاد می دهد. یکی از دلایل مهم برای داشتن یک توافق تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده جهت دیزل ژنراتور (Planned Maintenance Agreement – PMA ) افزایش سطح حفاظت و شناسایی مسائل جزئی قبل از تبدیل آنها به مشکلات عمده می باشد. این نتایج باعث کاهش مشکلات پیش بینی نشده و کاستن از هزینه های تعمیر ژنراتور می شود.
ادامه مطلب
نقشه 2 بعدی چیدمان اتاقک دیزل ژنراتور
نحوه چیدمان دستگاه های دیزل ژنراتور به صورت عمومی در اتاقک سر بسته ( Indoor ) شامل نکاتی می باشد که می بایست به آن توجه داشت . این طرح برای کلیه کمپانی های تولید کننده دیزل ژنراتور معتبر و قابل اجرا می باشد. از نکات حائز اهمیت در اینگونه چیدمان می توان به ایزولاسیون هوای ورودی و خروجی ، نصب دریچه های ورودی و خروجی هوا و لوله کشی و عایق بندی اگزوز اشاره کرد.
ادامه مطلب
بهینه سازی مصرف سوخت در دیزل های ولوو
بهینه سازی مصرف سوخت در دیزل های ولوو از مهمترین راهکارهای این شرکت می باشد. کمپانی ولوو پنتا با استفاده از حرکت هوای محاسبه شده در هنگام کارکرد دیزل ، میزان تزریق دقیق سوخت را به بالاترین سطح کیفی در میان مدل های مشابه رسانده است. حاصل این بهینه سازی و تزریق دقیق سوخت ، راندمان بالای دیزل می باشد. طراحی برجسته ، سیستم الکترونیکی فوق پیشرفته ، بدنه بسیار مقاوم و مهندسی خلاقانه همه دست به دست هم می دهند که دیزل ها اندازه کوچکتر ولی کارآیی یکسان و حتی بالاتری را داشته باشند. با استفاده ازآخرین فناوری تولید ، تحت آزمایش های بسیار دقیق کیفی این دستگاه ها بدون اتلاف انرژی بالاترین کیفیت را ارائه می دهند. تمامی دیزل ها در اندازه های مناسب با کارآمد بالا برای محیط های محدود طراحی شده اند. موتورهای نسل جدید سری 5 ، 7 ، 13 و 16 لیتری برای مثال مدل TWD1643GE با قدرت 750 کیلو ولت آمپر پیوسته با فرکانس 50 هرتز از بهترین های نسل خود هستند. این حجم قدرت عموما در موتورهای بزرگتر تولید می شوند اما این نسل جدید با مصرف فوق العاده پایین سوخت ، قابل نصب و راه اندازی در هر شرایطی است ، خصوصا وقتی که به مصرف سوخت بالا در جای کوچک مورد نیاز باشد. این انرژی به وسیله توربو شارژ دو مرحله ای و خنک شونده دو مرحله ای تهیه می شود که همراه با سیستم مدیریتی پیچیده الکترونیکی خود بین 1500 و 1800 دور در دقیقه (rpm) و نصب آسان این سری موتور را در حجم خود بدون رقیب ساخته است.
ادامه مطلب
تفاوت ديزل ژنراتور ها كوپه فابريك و غير فابريك در چيست؟
یكي مواردي كه در خريد دستگاه هاي ديزل ژنراتور مي تواند بسيار حائز اهميت باشد و هميشه براي يك خريدار مبهم بوده است كمپاني كوپله كننده دستگاه و كشور سازنده آن مي باشد. ما در این بخش به شما کمک میکنیم تا این ابهامات برطرف گردد. در ابتدا ٢ تعريف براي كوپله هاي دستگاه هاي ديزل ژنراتور به شرح ذيل ارائه ميگردد.
ادامه مطلب
تولید پراکنده چيست؟
تولید پراکنده یا تولید نامتمرکز ، که در زبان انگلیسی به اختصار (DG) نامیده می‌شود که مخفف (Distributed Generation) است به تولید برق از منابع کوچک انرژی گفته می‌شود. تولید پراکنده به مواردی اطلاق می‌شود که برق در همان محل مصرف یا در نزدیکی محل مصرف تولید می‌شود. تولید پراکنده نیروگاههای مقیاس کوچکی هستند که ظرفیت حداکثری تولید آنها ۲۵ مگاوات می‌باشد. تولید پراکنده به آن دلیل به وجود آمد که در برخی از نقاط افت جریان و ولتاژ مشاهده می‌شد. این طرح جهت پرکردن این نقایص مطرح شد. تولید پراکنده به دو دسته تولید همزمان برق و حرارت و نیز برق، سرما و حرارت (CCHP) که مخفف Combined Cold& Heat Power تقسیم می‌شود. منظور از تولید همزمان، تولید برق در کنار صور دیگر انرژی و استفاده از همه موارد به طور همزمان است. مولد تولید همزمان مولدی است که اتلاف حرارت آن مستقیما مورد استفاده قرار گرفته یا برای تولید آب گرم، بخار یا کاربردهای دیگر بازیافت می‌شود. از مزایای مهم تولید همزمان این است که بازده الکتریکی موثر آن بیش از ۱٫۵ برابر بازده نیروگاه‌های حرارتی است. در حال حاضر، کشورهای صنعتی بیشتر برق خود را در تاسیسات بزرگ متمرکز مثل سوخت فسیلی (زغال سنگ، گاز)، هسته‌ای یا برق‌آبی تولید می‌کنند. این نیروگاه‌ها هزینه‌ها را به خوبی کاهش می‌دهند، اما برق را معمولاً به مسافت‌های دور منتقل می‌کنند و محیط زیست را تحت تاثیر قرار می‌دهند. تولید پراکنده روش دیگر است. این روش حجم تلفات انرژی در برق منتقل شده را کم می‌کند زیرا برق بسیار نزدیک جایی که در آن مصرف می‌شود، یا حتی در همان ساختمان، تولید می‌شود. این کار اندازه و تعداد خطوط قدرتی که باید ساخته شوند را کم می‌کند.
ادامه مطلب
تعريف عملكرد پيوسته دستگاههاي ديزل ژنراتور در مراكز داده :
کمپانی کامینز پاور اصلي كشور انگلستان در پاسخ به نیازهای مشتریان در مراکز داده اقدام به توليد دستگاههاي ديزل ژنراتور ِData Center Continues جدیدی براي تولید برق در اينگونه مراكز کرده است. بهره برداري DCC به دستگاه های دیزل ژنراتور امتیاز عملکرد بدون محدودیت در متوسط ضریب بار متغیر براي مصارف موجود را می دهد. تامين و تجهيز دستگاه هاي ديزل ژنراتور با عملكرد پيوسته برای هر مرکز داده اي امكان پذير خواهد بود. عملكرد DCC براي توليدات مذكور توسط موسسه Uptime بررسی و تایید شده است. گروه ديزل ژنراتورهاي توليدي كمپاني كامينز پاور با عملكرد DCC در قدرت هاي بزرگ نيز به توليد رسيده اند. با اعتماد به كمپاني كامينز پاور و استفاده از اين دستگاه ها در مراكز داده ، مشاوران و مهندسين ميتوانند بدون نگراني در تغييرات بار مصرفي و ساعات كاركرد دستگاه طراحي دقيق و مناسبي را داشته باشند. ديزل ژنراتورهاي كامينز پاور با عملكرد DCC فرآیند طراحی مهندسی را تا حد زیادی ساده نموده و زيرساخت لازم براي اخذ گواهینامه مراكز داده از طریق موسسه Uptime را آسان تر کرده است. ترکیب عملكرد DCC و آزمايش مدت زمان راه اندازي دستگاههاي دیزل ژنراتور اصلي کامینز برای رسیدن به 100٪ پذیرش بار در یک مرحله با بهترین سطح کنترل در نيروگاه همراه با كنترل پنل هاي Power Command Control كه انحصارا متعلق به كمپاني كامينز پاور كشور انگلستان مي باشد امكاني را فراهم مي سازد تا مشتریان با اطمینان کامل اين سیستم توليد برق را خریداری کنند.
ادامه مطلب
تشریح اجزای تشکیل دهنده تابلو کنترل دستگاه دیزل ژنراتور :
تابلو کنترل یک دستگاه دیزل ژنراتور مجهز به قطعات اصلی و مهمی می باشد که در این بخش به توضیح و تشریح آنها می پردازیم. دانستن اطلاعات این بخش می تواند به اپراتور یک دستگاه دیزل ژنراتور کمک شایانی نماید.
ادامه مطلب